Smysluplný dárek pod stromeček? Daruj vstupenku do světa IT.
Dárkové poukazy
Digitální akademie (DA) je specifický komplexní formát výuky, který otevírá cestu do IT, a to k těmto rolím:
Tyto Digitální akademie trvají 4 měsíce a výuka probíhá v pracovních dnech po pracovní době a část výuky o víkendu. Je vhodný pro ty, kteří chtějí a mohou volit intenzivní studium, a je určena pro začátečníky v dané oblasti, nicméně mají už základní IT znalosti.
Zároveň nabízíme i Akademii pro cestu k roli:

Analytička Kybernetické bezpečnosti

Jako jediná není určená pro naprosté začátečnice v IT. Akademie Kyberbezpečnosti trvá 6 měsíců, probíhá v pracovních dnech a zhruba jednou měsíčně se konají víkendové bootcampy.

Není to pro tebe? U vývojářky frontendu a datové analytičky nabízíme i delší méně intenzivní cestu přes kombinaci dlouhodobých kurzů. Nebo se mrkni na další role v oblastech Vývoje webu a aplikací, Datové analýzy a AI a Kyberbezpečnosti.

Proč studovat s Czechitas

Náš cíl je přivést do IT více žen. Spolupracujeme proto s firmami ze sféry informačních technologií, díky jejichž (nejen) finančním příspěvkům ti můžeme nabídnout až o 70 % nižší školné než u jiných vzdělávacích institucí a kvalitní studium založené na nejnovějších poznatcích, trendech i současné praxi.

Profesní změna není jednoduchá - vyžaduje dlouhodobou práci na sobě, na svých znalostech, dovednostech, neustálý rozvoj a také sběr zkušeností. Digitální akademie ti pomůže tvou cestu nastartovat. Za rok 2022 udělalo kariérní změnu do IT díky své tvrdé práci, intenzivnímu samostudiu, investovanému času a úsilí a i díky studiu Akademie ‒ 60 % z absolventek našich Akademií.

Například:

Kromě znalostí s námi získáš cenné kontakty, propojení na partnerské firmy, sounáležitost se skvělou komunitou lektorů, koučů, mentorů, ostatních studentek, podporu našich úžasných koordinátorek, neformální setkání a příležitost získat nové uplatnění a práci. 

Cena a stipendium

Dotovaná cena DA Web, Testování a Data:

Dotovaná cena DA Kyberbezpečnosti:

  • 25 190 Kč earlybird cena pro nejrychlejší (datum registrace do earlybird najdeš na stránce konkrétní Akademie)
  • 27 990 Kč
  • 33 990 Kč

Dotovaná cena DA Web, Testování a Data:

  • 25 190 Kč earlybird cena pro nejrychlejší (datum registrace do earlybird najdeš na stránce konkrétní Akademie
  • 27 990 Kč

Dotovaná cena DA Kyberbezpečnosti:

  • 37 990 Kč

Máš možnost využít splátkový kalendář, který ti nabídneme společně se zprávou o přijetí do Digitální akademie. Zároveň chceme podpořit stipendiem ty, kteří to nejvíce potřebují. Náš nadační fond pomáhá ekonomicky znevýhodněným ženám, které chtějí získat práci v IT, ale studium Akademie si nemohou dovolit. Pokud máš zájem, podej si žádost o stipendium.

Jak si studium představit 

Akademie běží obvykle na jaře (březen –⁠ červen) a na podzim (září –⁠ prosinec). Pokaždé ale nevypisujeme všechna zaměření a místa konání.

Forma výuky u datové a webové Akademií kombinuje online i prezenční výuku. Pokud to jde, umožňujeme připojit se na prezenční lekce a akce i online, abys o lekci nepřišla, ale plnohodnotný zážitek poskytne osobní účast.

U Akademie Testování nabízíme formát postavený na základě nejmodernějších metodických postupů. Namíchává výhody časové flexibility samostudia a efektivity setkání s lektorem a skupinou. Pro vybrané lekce dostaneš nejprve teorii ve formě videí k nastudování a k tomu termín živé online lekce s lektorem, kde budeš trénovat a vypořádávat dotazy, na které jsi doma narazila.

Akademie Kyberbezpečnosti běží obvykle od ledna do června, vyučujeme online a zhruba jednou měsíčně se konají víkendové bootcampy v hybridním formátu.

Studium DA zahrnuje především: 

  • povinné a nepovinné předměty
  • samostatnou a skupinovou práci
  • exkurze do firem
  • kariérní poradenství a kariérní workshopy
  • povinné domácí úkoly a v některých oborech i práci na projektu či hackathony

Prostuduj si specifika a podrobnější sylaby DA Testování, DA Data a DA Web, aby sis udělala přesnější představu o rozsahu a náročnosti výuky, ale také o obsahu Akademie a o tom, co se díky ní naučíš.

Koho hledáme

Do Digitální akademie se hlásí více žen, než je kapacita třídy (přijímáme do jedné třídy cca 35 studentek, u kyberbezpečnosti 25). Podání přihlášky nebo schválení stipendia tedy neznamená automatické přijetí, do Digitální akademie studentky vybíráme.

Základní kritéria:

1

Je ti alespoň 19 let.

2

Jsi motivovaná a máš prokazatelný zájem o vybraný obor.

3

Anglický jazyk máš minimálně na úrovni B1 a dokážeš komunikovat (otestuj si svou úroveň).

4

Rutinně ovládáš uživatelskou práci s počítačem, viz níže (pro DA Web, Testování a Data).

Pro DA Kyberbezpečnost navíc potřebuješ mírně pokročilé znalosti IT nebo zkušenosti z IT oboru a úspěšné složení vstupního testu.

Výsledky výběru se dozvíš přibližně měsíc před zahájením Akademie. 

Co si představit pod základní prací s počítačem?

Tyto základní dovednosti se v Akademii neučí, ovšem většinu běžně budeš potřebovat ve výuce od prvního dne. Pokud objevíš body, které v tuto chvíli neznáš, neumíš, doporučujeme ti se je před přihlášením do Akademie doučit.

* Vyzkoušet můžeš například i online kurzy na Seduo nebo Skillmea apod., o Google Workspace a Disku máme připravená i naše vlastní videa.

Co konkrétně potřebuješ umět:

  • víš, co je to webový prohlížeč, víš, jaké existují a dokážeš spravovat základní nastavení (záložky, doplňky..)
  • umíš používat vyhledávač, umíš si přesněji zafiltrovat svůj dotaz
  • umíš pracovat s Průzkumníkem, zakládat nové složky, kopírovat, mazat, přesouvat složky a soubory, znáš základní přípony souborů a poznám, který program budu potřebovat k jejich otevření
  • umíš pracovat s externími úložišti jako USB nebo externí disk
  • umíš si stáhnout a nainstalovat nový program
  • umíš jako běžný uživatel pracovat s aplikacemi typu mailový klient (např. Gmail), Google Drive nebo podobný pro správu dokumentů, Kalendář
  • znáš základní programy MS Office, umíš vytvořit jednoduchý dokument ve Wordu a Excelu a pracovat alespoň se základními funkcemi, umíš používat speciální znaky, např. {} ; <> # / nebo je minimálně umíš najít na klávesnici
  • umíš jako účastník pracovat s nástroji pro komunikaci a vzdálenou spolupráci typu MS Teams, Google Meet nebo Zoom (v Akademii používáme velmi intenzivně Zoom)