Počet hodin výuky
Info text
300
 hodin
hodinA
hodinY

Představuje počet hodin jak přímé výuky (výuka s lektorem online, hybridně či prezenčně), tak nepřímé výuky (samostudium, video, exkurze atp.).

Domácí úkoly
Info text
150
hodinA
hodinY
hodin

Počet hodin na domácí úkoly. Rozsah domácích úkolů se uvádí zvlášť a nepočítá se do ceny kurzu.

Úroveň pokročilosti
Středně pokročilí
Nedotovaná cena kurzu
Info text
120690

Pro podnikající osoby a firmy poskytujeme kurzy za plnou nedotovanou cenu.

Dotovaná cena kurzu

Zdarma

33990

O Akademii

Už v IT pracuješ? Nebo začínáš a máš odhodlání na sobě máknout? Chtěla by ses posunout do kybernetické bezpečnosti a zatím nevíš jak? Pak jsi tady správně!

Ať už jsi v IT zkušená nebo ambiciózní nováček, vydej se s námi na cestu Analytička kybernetické bezpečnosti a získej práci na poli kybernetické bezpečnosti.

Než budeš číst dál, už jsi viděla naše nové kurzy Základy operačních systémů a Základy monitorování sítí? Tyto kurzy tě připraví na vstupní test do Akademie. Můžeš je studovat oba najednou - dokonce to doporučujeme a nabízíme balíček Základy pro DA Kyberbezpečnost. Pokud ale nejsi úplný nováček a na test se chceš připravit samostudiem, čti dál, i touto cestou se můžeš vydat, ale bude to více na tobě.

Naše Akademie se zaměřuje na praktickou i teoretickou výuku. V první části Akademie budeš v roli útočníka, abys důkladně porozuměla útokům i útočníkům. V druhé části se přesuneš na stranu obránců a podíváš se co při útoku vidí obránci a co mohou a mají dělat před útokem, při něm a po něm. Budeš se učit od zkušených odborníků na kybernetickou bezpečnost, kteří ti poskytnou jedinečný vhled.

Co budeš na konci Akademie umět?

  • Budeš znát přirozené chování operačních systémů Linux a Windows a dokážeš identifikovat podezřelé chování.
  • Budeš se orientovat se v příkazové řádce v Linuxu i ve Windows.
  • Seznámíš se s jazyky Bash a PowerShell
  • Základní koncepty síťového provozu budeš mít v malíku. Obeznámíš se s protokoly jako je DNS, HTTP(S), ARP, TCP, UDP, TLS, FTP, SMTP, ICMP, SSH, telnet nebo SCP. Budeš vědět, k čemu jsou určené, vhodné a které jsou naopak nevhodné či zastaralé.
  • Dokážeš analyzovat provoz na úrovni packetů pomocí Wiresharku
  • Budeš znát základy analýzy provozu pomocí síťových toků. 
  • Vyzkoušíš si z pohledu útočníka útoky na síť (Man-in-the-middle, Brute force), útoky na webové rozhraní (SQLi, XSS, CSRF, OS command injection), Remote code execution, následnou eskalaci práv, lateral movement a Living off the Land.
  • Seznámíš se s principy správy zranitelností, modelování hrozeb, reakce na incidenty, business continuity, analýzy a řízení rizik. 
  • Osvojíš si základy právních předpisů a norem jako jsou NIS2 a Zákon a Vyhláška o kybernetické bezpečnosti.
  • Naučíš se používat SIEM nástroj pro analýzu a vyšetřování incidentů, konkrétně si osvojíš praxi s nástrojem Splunk
  • Budeš vědět, jak naložit s threat intelligence, rozumět základům analýzy malware a forenzní analýzy. 
  • Pochopíš fungování šifrovaného provozu, symetrického i asymetrického, budeš vědět, které algoritmy jsou bezpečné a které zastaralé. 
  • Seznámíš se s attack frameworks jako např. MITRE ATT&CK a dokážeš je používat.

Rozvrh studia

Studium této Akademie vyžaduje hodně času a energie, a proto je nutné zahrnout do studia i přípravu na lekce a vypracování domácích úkolů.

Lekce jsou plánovány přes týden online ve večerních hodinách. Jednou za tři až čtyři týdny proběhnou víkendové bootcampy v hybridním formátu. Místa konání těchto bootcampů budou upřesněna, ale vždy se bude jednat o Prahu nebo Brno. Pro úspěšné zakončení Akademie se musíš min. 50 % bootcampů zúčastnit prezenčně. Na povinné lekce platí povinná 80 % docházka, a také 100 % na hlavních akcích Akademie (jako Zahajovací večer, Galavečer či Hackathon). 

Důležité termíny konání bootcampů a akcí: 

Rozvrh Akademie je sice náročný, ale je navržen tak, aby ti umožnil studovat při zaměstnání, při jiném studiu nebo třeba na mateřské dovolené. Věříme, že s naší podporou dokážeš skloubit studium a práci a dosáhneš svých kariérních cílů v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Cena

Cena této Digitální akademie je 33 990 Kč.

V ceně je zahrnuto 300 výukových hodin, kariérní konzultace a workshopy, hackathon i exkurze ve firmách. Cena se od ostatních akademiích liší ve vztahu k celkové délce studia a náročnosti tématu.

Splátkový kalendář – společně se zprávou o přijetí do Digitální akademie ti bude nabídnuta možnost financování studia i prostřednictvím splátkového kalendáře, na kterém se následně společně domluvíte s naší koordinátorkou. Je třeba počítat s tím, že první platba musí být uhrazena před začátkem studia a poslední před koncem Akademie. Částku je možné rozložit do max. 5 splátek.

Pokud si nemůžeš kurzovné dovolit, prostuduj si podmínky využití stipendia z našeho nadačního fondu a podej si žádost o stipendium.

Pro koho je Digitální akademie určena?

  • Pro ženy, které prošly kurzy Základy operačních systémů a Základy monitorování sítí či mají ekvivaletní znalosti nabyté samostudiem,
  • Pro ženy, které současná práce nenaplňuje, chtějí se kariérně posunout či změnit kariéru a stát se Analytičkou kybernetické bezpečnosti,
  • Pro ženy, které již v IT pracují nebo mají základní znalosti na to projití přijímacím testem.

Přijímací test

Součástí přijetí do Digitální akademie: Kyberbezpečnost je také úspěšné složení znalostního testu, který není náročný, ale díky kterému budou všechny studentky na stejné počáteční úrovni. Test bude probíhat v angličtině a online, podrobné organizační instrukce ti přijdou vždy týden před konáním testu. Na test máš pouze jeden pokus, termín si vybíráš přímo v přihlášce. Minimální hranice splnění je 60 %. 

Termíny konání testu jsou: 

19. 10. 2024
10. 11. 2024
16. 11. 2024

Registrace jsou otevřené do 17. 11. 2024, test je ale možné složit pouze v těchto třech termínech, proto prosím pamatuj na včasné podání přihlášky. Přihláška podaná po realizaci testu nebude mít možnost splnit podmínku pro případné přijetí do Akademie.  

Na test se můžeš připravit formou samostudia – nachystali jsme pro tebe studijní cestu na platformě TryHackMe. Seznámíš se se základními pojmy i praktickými návody. Prostřednictvím celkem pěti bloků se naučíš vše, co potřebuješ k úspěšnému absolvování přijímacího testu. Každý blok má doporučenou dobu studia, ale jak rychle ho zvládneš je na tobě.

K dispozici je i vzorový test. Odkaz na něj najdeš tady. V testu budou uzavřené, otevřené otázky či praktické úkoly. 

Doporučení nejen pro hardware

Pokud zvažuješ nákup nového zařízení, zde nalezneš specifikace, které ti umožní spustit veškerá praktická cvičení z tvého zařízení. Pokud tvoje zařízení nesplňuje tato doporučení, neklesej na mysli! V takovém případě ti zajistíme virtuální tréninkové prostředí, samozřejmě bezplatně. 

Procesor: i7 nebo lepší (9., 10. generace Intel procesorů nebo ekvivalentní AMD); 6 a více jader
RAM: 16GB a víc [DŮLEŽITÉ]
Hard disk: SSD, 512GB nebo víc [DŮLEŽITÉ]
Displej: rozlišení 1920x1080 nebo lepší. 
Operační systém: Windows 10, Ubuntu Desktop 20.04+, Debian 10+
Příslušenství: funkční webkamera a mikrofon, na praktická cvičení se může příležitostně hodit externí monitor

K zařízení musíš mít administrátorský přístup (tzn. jedná se o osobní zařízení) abys mohla instalovat potřebné programy.

Po Digitální akademii

Zhruba jednou za rok po dobu pěti let od ukončení Digitální akademie ti zašleme formulář s dotazy na vývoj tvé kariéry v IT. Poskytnuté informace nám umožní prokázat dopad našich kurzů a udržet je tak cenově dostupné. Všechna obdržená data budou anonymizována s ohledem na ochranu tvého soukromí.

Související kurzy

Akademie je posledním krokem na cestě Analytička kybernetické bezpečnosti.

Na Akademii i její přijímací test tě nejlépe připraví Úvod do kybernetické bezpečnosti, Základy operačních systémů a Základy monitorování sítí.

 

Odborné znalosti bys ráda rozšířila i o komunikační dovednosti? Připravujeme pro tebe hned dva kurzy:

Pozn.: Součástí kurzovného je i občerstvení na prezenčních povinných akcích Akademie.

Dotovaná cena kurzu je určena fyzickým osobám nepodnikajícím (nefakturujícím na IČ). Nedotovaná cena platí pro fyzické osoby podnikajicí (OSVČ - fakturující na IČ) nebo pro právnické osoby (firmy, instituce).

Otevřené termíny

Aktuálně nemáme vypsané žádné termíny tohoto kurzu.
Tento kurz není dostupný, nebo ti nevyhovuje termín?
Nastav si upozornění do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile nový termín kurzu přidáme.
Kalendář

Lektoři

Hung Ngo
Lektor
Michal Svoboda
Lektor
Josefina Nováková
Lektor
Tomáš Jirsík
Lektor
Petr Pospíšil
Lektor
Hana Řehořová
Lektor
Jiří Priškin
Lektor
Radek Novák
Product Owner
Jakub Sekera
Lektor
Kateřina Hůtová
Lektor
Ondřej Šrámek
Lektor

Partneři