Představuje počet hodin jak přímé výuky (výuka s lektorem online, hybridně či prezenčně), tak nepřímé výuky (samostudium, video, exkurze atp.).
Počet hodin na domácí úkoly. Rozsah domácích úkolů se uvádí zvlášť a nepočítá se do ceny kurzu.
Pro podnikající osoby a firmy poskytujeme kurzy za plnou nedotovanou cenu.
Chceš proniknout do světa Linuxu a počítačových sítí? Tento kurz tě provede základními koncepty operačního systému Linux a fungováním počítačových sítí, což jsou klíčové dovednosti nejen pro DevOps inženýrky, ale také pro všechny, kdo se chtějí věnovat backend vývoji nebo správě serverů.
Linux je jeden z nejpoužívanějších operačních systémů na serverech po celém světě a jeho znalost ti pomůže nejen v oblasti DevOps, ale i při vývoji aplikací, jejich nasazování nebo práci s databázemi. Během kurzu se naučíš, jak efektivně pracovat v příkazové řádce, spravovat soubory a procesy, a jak se orientovat v základních síťových protokolech, jako jsou HTTP a DNS.
Pro ženy, které s Czechitas chtějí proniknout do DevOps po cestě DevOps Inženýrky, tedy prošly kurzem Úvod do DevOps či již mají ekvivaletní znalosti.
Kurz je určený pro všechny ženy a studentky, které chtějí získat pevné základy v Linuxu a počítačových sítích. Zvlášť přínosný bude pro ty, které směřují na cestu Backend vývojářky nebo DevOps inženýrky, ale užitečný je také pro kohokoli, kdo chce lépe porozumět tomu, jak fungují moderní servery a síťová infrastruktura.
Kurz bude probíhat online každé úterý v podvečer od 17:00 do 20:00.
Poprvé se sejdeme v úterý 8. dubna a poslední online lekce proběhne v úterý 17. června.
Studium pak zakončíme prezenční lekcí v sobotu 21. června od 9:30 do 17:30, která proběhne v Praze nebo v Brně v závislosti na tom, kam to bude mít většina přijatých studentek blíže - upřesníme po ukončení přihlašování.
Na konci kurzu:
Certifikát o úspěšném absolvování kurzu obdržíš, pokud: